avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 979 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dosarul de personal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dosarul de personal

Daca sunt angajat la o firma cu norma intreaga, dar mai tin contabilitate la inca o firma si imi fac contract pe doua ore , dosarul meu de personal la a doua firma ce trebuie sa contina, in conditiile in care are acelasi patron si acelasi sediu cu prima?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:09, 11 Ianuarie 2015
Trebuie sa contina aceleasi acte ca si dosarul de personal de la prima societate.

HG nr. 500/2011 dispune ca dosarul personal al salariatului trebuie sa cuprinda cel putin urmatoarele documente:
- actele necesare angajarii,
- contractul individual de munca,
- actele aditionale si celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale de munca,
- acte de studii/certificate de calificare,
- orice alte documente care certifica legalitatea si corectitudinea completarii in registru.

Detalii despre acest subiect gasiti aici :
www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Duminică, 11 Ianuarie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic
Fisa de aptitudine de la medicina muncii, mai este necesar sa fie facuta si pentru a doua firma ?
Multumesc!
Da, intrucat sunt angajatori diferiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosare angajati Andita2015 Andita2015 Ce trebuie sa curpinda dosarele angajatilor la un PFA? (vezi toată discuția)
Acte necesare angajare in domeniul constructiilor babathu babathu Buna ziua! As dori sa stiu, ce acte sunt necesare angajarii in domeniul constructiilor? Lucrez la o firma de constructii, care cere numai buletinul pentru ... (vezi toată discuția)
Documente necesare pentru personal 2015 Societate170 Societate170 Pentru o firma mica cu max 5 angajati ce trebuie sa contina dosarul de personal ? Am gasit diverse informatii si nu toate sunt actualizate plus ca unele ... (vezi toată discuția)