Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dosarul de personal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dosarul de personal

Daca sunt angajat la o firma cu norma intreaga, dar mai tin contabilitate la inca o firma si imi fac contract pe doua ore , dosarul meu de personal la a doua firma ce trebuie sa contina, in conditiile in care are acelasi patron si acelasi sediu cu prima?
Va multumesc!
Trebuie sa contina aceleasi acte ca si dosarul de personal de la prima societate.

HG nr. 500/2011 dispune ca dosarul personal al salariatului trebuie sa cuprinda cel putin urmatoarele documente:
- actele necesare angajarii,
- contractul individual de munca,
- actele aditionale si celelalte acte referitoare la modificarea, suspendarea si incetarea contractelor individuale de munca,
- acte de studii/certificate de calificare,
- orice alte documente care certifica legalitatea si corectitudinea completarii in registru.

Detalii despre acest subiect gasiti aici :
www.avocatnet.ro/content/art...

Cornel Vasile, Consilier juridic
Fisa de aptitudine de la medicina muncii, mai este necesar sa fie facuta si pentru a doua firma ?
Multumesc!
Da, intrucat sunt angajatori diferiti.