Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Accident rutier
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Accident rutier

Buna ziua in urma cu o luna am facut un accident rutier mai precis un copil de 12 ani mi-a sarit in fata fara sa se asigure si fara sa fie pe trecere...vroia sa treaca strada pt a ajunge la un magazin a fost internat in spital 29 de zile a fost transportat cu elicopterul pe o distanta intre orase de 30 km intrebarea mea este: se platesc zilele de spitalizare ale copilului si transportul cu elicopterul sau statul suporta cheltuielile el fiind minor?
Buna ziua,
Acestea sunt cheltuieli decontate de stat, dar cu conditia de a nu se instrumenta un dosar penal impotriva dumneavoastra si sa primiti vreo pedeapsa, caz in care aceste cheltuieli ar putea sa vi se impute, daca sunt solicitate de spital si SMURD.