Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Foi de parcurs
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Foi de parcurs

Buna ziua,
Pentru autoturismele folosite de agentii de vanzari, foile de parcurs sunt obligatorii ? In cazul in care masina este dotata cu GPS, raportul generat de GPS poate inlocui foaia de parcurs si in ce conditii ?
Regimul foilor de parcurs a ramas valabil chiar daca aveti GPS , cheltuiala cu combustibilul folosit este deductibil integral daca aveti foi de parcurs , daca nu , atunci deductibilitatea cheltuielilor cu combustibilul este de 50%.