Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furt în Belgia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furt în Belgia

in data de 11 iulie 2018 am avut o perchezitie acasa.ca sa intelegeti exact puteti scrie pe net “romani acuzati de furt in hasselt belgia”ca un rezumat al povesti mele.precizez ca am fost de doua ori cu ei,odata cu masina lor si o data cu masina personala dar doar ca sofer fara a intra in vreuna di fabrici.acum prejudiciul este de 500000e dar ei fac asta de foarte mult timp iar eu nu am participat la toate actiunile lor.va multumesc la ce sa ma astept in situatia in care nu am fost condamnat niciodata pentru nimic
Manuela Rășină, administrator
Vei fi considerat coautor si vei fi condamnat la fel ca si ceilalti care au dat spargerea.
Dar ai nevoie de un avocat belgian, un avocat roman nu are cu ce sa te ajute.
Care ar fi pedeapsa daca eu sunt la prima abatere nu am niciun dosar asta fiind prima fapta?
Condamnare cu suspendare, sau condamnare pe o perioada redusa sau poate probatiune, amenda penala, etc.
Gandeste-te la toate faptele penale pe care le-ai savarsit, nu doar la asta pentru care ai fost prins.
Ulterior, te pot urmari pentru celelalte si vei fi considerat recidivist. Este imposibil de spus ce condamnare primeste un recidivist. Poate fi foarte grea.
Nu sunt recidivist. Nu am absolut niciun dosar penal sa altceva in trecut. Ei au fost in repetate randuri la fapte iar eu o singura data cu masina mea in calitate de sofer. Prejudiciul este de 500000 de euro. Nu se ia in calcul participarea mea si participarea lor in repetate randuri? Multumesc
.
Nu sunt recidivist. Nu am absolut niciun dosar penal sa altceva in trecut. Ei au fost in repetate randuri la fapte iar eu o singura data cu masina mea in calitate de sofer. Prejudiciul este de 500000 de euro. Nu se ia in calcul participarea mea si participarea lor in repetate randuri? Multumesc
.