Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Restrictii
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Restrictii

Buna ziua!
Avem un teren de 2000mp, extravilan, care se afla la cca. 150m de locul unei exploatari miniere subterane, care nu mai functioneaza de 16ani. Intrebarea noastra este daca putem obtine autorizatie de constructie pentru o locuinta pe acest teren? Va multumim pentru raspuns.
Desigur, respectand zona de protectie a minei.
Un serviciu de proiectare va face documentatia tehnica si un avocat face verificarile de titlu si obtine autorizatiile.