Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Montare camere video de supraveghere- care filmeaza ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Montare camere video de supraveghere- care filmeaza dincolo de proprietatea privats

Buna ziua.Am o speta - un administrator de firma- dezvoltator imobiliar,a montat un sistem de supraveghere de 6 camere ,dar culmea ca toate camerele cu unghi de vizualizare mare,sunt directionate spre blocuriile vecine,spre geamuriile noastre,spre casele noastre,pur si simplu suntem priviti zi/ noapte cind plecam de acasa,cu masiniile proprietate ,cind scuturam ceva la geamuri,chiar o vecina a iesit mai dezbracata si dupa aceea a bagat de seama ca acele camere este indreptate spre geamuriile ei,ne sunt filmati copii,nevestele.I sa atras atentia acestui administrator ,dar acesta a trecut la amenintarii asupra unui vecin, CE SE POATE FACE? CE LEGII INCALCA? Rog un raspuns clar si succint- va multumesc.
catta1, utilizator