Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Scara blocului se poate folosi pentru a intra in ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Scara blocului se poate folosi pentru a intra in spațiu comercial?

Buna ziua,

Doresc sa deschid un laborator de cofetărie la parterul unui bloc, cu o intrare separată pentru clienți și intrarea prin scara blocului pentru 2 angajați. Cei de la DSP nu vor sa îmi dea autorizație motivul fiind, ca scara blocului nu o pot folosi deloc, deoarece e spațiu public.
Ma poate ajuta cineva? Este o norma care sa interzică asta? Sau care sa aprobe intrarea prin scara?
Pentru spațiile comerciale la parter se anulează intrarea prin scara?
Mulțumesc
Maria
Mariakulcsar, utilizator
Scara blocului nu este spatiu public este parte comuna imobil de locuit in comun