avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Scara blocului se poate folosi pentru a intra in ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Scara blocului se poate folosi pentru a intra in spațiu comercial?

Buna ziua,

Doresc sa deschid un laborator de cofetărie la parterul unui bloc, cu o intrare separată pentru clienți și intrarea prin scara blocului pentru 2 angajați. Cei de la DSP nu vor sa îmi dea autorizație motivul fiind, ca scara blocului nu o pot folosi deloc, deoarece e spațiu public.
Ma poate ajuta cineva? Este o norma care sa interzică asta? Sau care sa aprobe intrarea prin scara?
Pentru spațiile comerciale la parter se anulează intrarea prin scara?
Mulțumesc
Maria
Ultima modificare: Marți, 17 Iulie 2018
Mariakulcsar, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:50, 17 Iulie 2018
Scara blocului nu este spatiu public este parte comuna imobil de locuit in comun

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spatiile comerciale intra in asociatia de proprietari? FeliciaVincze FeliciaVincze Buna ziua, Daca un imobil are la parter spatii comerciale, care au intrare separata de casa scarii/scarile de bloc pentru apartamente, nu are nimic la comun ... (vezi toată discuția)
Laborator cofetarie parterul blocului danielie danielie Buna seara As avea niste nelamuriri daca m-ati putea ajuta 1. In blocul in care locuiesc la parter este un laborator de productie cofetarie/patiserie ... (vezi toată discuția)
Înființare cofetărie Bartha Magdalena Bartha Magdalena Bună ziua! M-am hotărât să deschid o cofetărie la țară ( un PFA) - eu aș prepara dulciurile și tot eu le-aș comercializa. Ce condiții trebuie să ... (vezi toată discuția)