Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reluare activitate - CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reluare activitate - CCC

Buna ziua,

Salariata suspendata - concediu pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani. Suspendare: 01.12.2016-24.09.2018.

Aceasta decide sa isi reia activitatea incepand cu data de 20.07.2018.

Pe raportul Revisal, va trebui sa apara:
- data incepere suspendare: 01.12.2016
- data sfarsit suspendare: 19.07.2018.

Data incetare suspendare ma gandesc ca e 20.07.2018, dar, din pacate, in Saga nu exista posibilitatea de a completa aceast camp.

Imi puteti confirma, va rog, daca trebuie modificata data sfarsit suspendare (24.09.2018 - anterior), in asa fel incat sa apara data de 19.07.2018 - data sfarsit suspendare. 20.07.2018 - va fi prima zi de munca.

Multumesc.
Intr-adevar, pe raportul Revisal, va trebui sa apara:
- data incepere suspendare: 01.12.2016
- data sfarsit = data incetare suspendare: 19.07.2018.
Multumesc pentru raspuns.

Daca salariata se intoarce in baza altor conditii, si anume, norma intreaga (norma partiala 6 ore/zi - anterior) si un salariu mai mare - aceste conditii pot fi mentionate in decizia de reluare a activitatii, sau e necesara intocmirea unui act aditional?

Multumesc.
Pot fi mentionate numai in actul aditional la c.i.m.