Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act de vanzare cumparare

Buna ziua parintii mei au facut act de vanzare cumparare la un frate noi suntem 2 frati dar a facut act decat pe casa nu si pe pamantul din curte adica 2000 m parintii nu mai sunt si el vrea sa vanda fara mine si casa si pamantul am rugamintea sa-mi spuneti poate fara mine ....am inteles ca daca merge cu 2 martori la tribunal poate sa ma sara pe mine ce pot sa fac va multumesc frumos
Buna ziua,
Greu de crezut ca s-a vandut doar casa! De obicei se identifica imobilul teren cu constructia ridicata pe acesta. Cereti de la Oficiul de Cadastru judetean un extras de informare ca sa vedeti exact despre ce vanzare a fost vorba.
O zi buna!
Ce fel de vânzare a semnat parintii cu fratele Dvs?... sigur S a achitat prețul?... poate ca a fost de fapt o donație simulată si atunci Dvs aveți dreptul sa cereți revocarea donatiei