Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare la stat cu pfa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare la stat cu pfa

Care sunt conditiile de angajare a unui PFA la stat?
Nu este vorba sa va angajati daca avei un pfa ci sa semnati cu beneficiarul un contract de prestari servcii.
O persoană titulară a PFA poate cumula calitatea de persoană fizică autorizată cu cea de salariat al unei terțe persoane care funcționează atât în același domeniu, cât și într-un alt domeniu de activitate economică decât cel pentru care PFA este autorizată.