Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ,va rog sa -mi spuneti ce inseamna angajat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ,va rog sa -mi spuneti ce inseamna angajat freelancer,este ...

Buna ziua ,va rog sa -mi spuneti ce inseamna angajat freelancer,este vorba de o persoana care are PFA si poate fi angajat la la o societate SRL ?
Va multumesc.

Angajat freelancer , in opinia mea, inseamna angajarea unei persoane titular PFA cu contract individual de munca.

O persoană titulară a PFA poate cumula calitatea de persoană fizică autorizată cu cea de salariat al unei terțe persoane care funcționează atât în același domeniu, cât și într-un alt domeniu de activitate economică decât cel pentru care PFA este autorizată.