Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neretroactivitatea legii civile
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neretroactivitatea legii civile

Se aplica acest principiu bonificatiei calculate la sfarsitul lunii ianuarie 2018 dupa inchiderea exercitiului financiar , pentru profitul obtinut aferent anulului 2017 , avand in vedere modificarea contractului colectiv de munca prin act aditional in 15.12.2017?Acest calcul poate fi facut in baza prevederilor contractului colectiv de munca pana la 15.12.2017 sau ulterior?
george-neagu, moderator