Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale aceeasi adresa ca punct de lucru la 2 societati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

aceeasi adresa ca punct de lucru la 2 societati

am voie sa inchiriez un apartament cu 3 camere la 2 firme ce vor sa deschida punctele de lucru acolo, administratia financiara spune ca da dar registrul comertului ?
adriana1972, utilizator
va multumesc tuturor, va rog sa ma intelegeti ca nu sunt decat o simpla persoana fizica si vreau sa inchiriez acest ap. care face parte dintr-un imobil cu 1 etaj iar unul dintre viitorii chiriasi mi-a spus ca nu pot sa fac 2 contracte de inchiriere, decat unul adica lui iar el sa faca unul de comodat cu celalalt chirias. Totusi imi aduc aminte ca m-a intrebat daca as fi de acord sa declare sediul social in ac. apartament, asa se explica