Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda

O amenda care vine acum dupa aproxim.5ani de la demararea actiunii avand ca obiect o infractiune a unei terte persoane (colega).si eu fiind implicata indirect alaturi de alte 10 colege .Suntem obligate la plata unei amenzi de 1000 de lei.Eu amplecata din tara imediat dupa ce am fost anchetata ca si martor ,iesind in ordonanta.Acum eu ce pot face ? Sunt obligata sa platesc aceasta amenda judecatoreasca?ce implica daca nu o platesc .Nu am nimic pe teritoriul tarii si in curand renunt la cetatenie.
Puteati solicita reexaminarea amenzii date.
Acum, nu mai puteti face nimic.
Amenda este abia venita Prin posta am un termen de sa o platesc. Ce doriti sa spuneti ca nu mai pot face nimic?
De unde a venit amenda ?
Ce fel de amenda este ?
Este o hotarare judecatoreasca .Asa mi s a comunicat .