Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... conflict banca dosar prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

conflict banca dosar prima casa

Buna ziua,

Am inaintat in luna iulie un dosar prima casa la BRD care insa nu ne-a fost solutionat pana acum.Banca ne-a raspuns ca doasarul a trecut de opinia juridica si e in curs de rezolvare.in 25 sept am prelungit antecontractul pana in 20 nov insa iata ca a trecut imediat si aceasta perioada iar eu tot nu am un raspuns pozitiv de la banca.initial mi-au spus ca dosarul e la fond insa nu este pe lista dosarelor in analiza.Constructorul nu mai doreste prelungire (il inteleg pentru ca au ttrecut 4 luni) eu pierd avansul de 3000 euro si raspunsuri concrete si oficiale nu am de la banca.
pot da banca in judecata pentru nerespectarea termenului?

va multumesc
interventie moderator:
am mutat problema dvs in acest topic unde este mai firesc sa isi aiba locul. Cu siguranta aici cineva va va raspunde mai usor.