Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Revanzare auto
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Revanzare auto

Se poate revinde un autoturism, doar in baza contractului de vanzare cumparare initial? Doresc sa achizitionez pe numele meu, si la interval de cateva zile sa trec masina pe numele tatalui. Din motive obiective el nu poate semna contractul de v-c. Cum procedez?
Nu se poate instraina un bun mobil in baza unui document de vanzare cumparare anterior
Procedura prevede obligtia ca vanzatorul la momentul perfectarii documentelor de tranzactionare drept de proprietate auto sa depuna certificat fiscal si fisa de radiere auto respectiv vehiculul sa fie notat pe rolul fiscal al vanzatorului