Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... cum pot vinde o masina fara sa o inscriu la primarie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

cum pot vinde o masina fara sa o inscriu la primarie

cum pot vinde o masina fara sa o inscriu la primarie ?
precizez ca am cumparat o printr un contract de vanzare cumparare prin notar si mi au dat termen de 30 de zile ca sa o inscriu la primarie si 90 de zile ca sa o inmatriculez, iar eu as vrea sa o trec pe numele mamei ptr ca am 24 de ani iar ptr mine rca e foarte mare.
daca fac un alt contract de vanzare cumparare intre vanzator si mama fara sa-l mai iau in calcul pe cel facut intre vanzator si mine este legal ? mentionez ca pe cartea tehnica este trecut instrainat catre numele meu,
Daca dv nu notati vehiculul pe rolul dv fiscal,nu veti putea prezenta certificat fiscal si fisa radiere auto-documente obligatorii pentru perfectarea documentelor de tranzactionare drept de proprietate asupra bunului mobil