Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalcularea grupelor de mumca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalcularea grupelor de mumca

Buna ziua
Sunt pensionar ptr limita de virsta m-am pensionat in luna 09./2017 am o vechime de 42 ani lucrati din care 28 in grupa 2 de munca ,doresc sa stiu daca eu ma incadrez in categoria persoanelor care. Vor beneficia de noua lege promulgata i
privind grupele de munca (lege promulgata in luna 07/2018 privind recalcularea grupelor de munca cu incepere de la 1 .10./2018)

Nu.
Din cate am citit, aceasta lege recent promulgata,se refera doar la reducerile de care pot beneficia cei care vor sa iasa la pensie inainte de a implini varsta standard, in cazul in care lucreaza sau au lucrat in conditii de gr I sau II de munca