Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu creștere copil

Buna seara! Dupa concediu de crestere copil mi_am inceput activitatea la alta firma pe 23 iulie cu 60de zile înainte să împlinească copilul 2ani pentru a beneficia de stimulent dar nu am stiut ca trebuie sa imi inchei contractul la vechiul loc de munca. Ce trebuie făcut in aceasta situatie?
Depuneti acum cererea de incetare a vechiului c.i.m.
Se poarte depune cu data de 23 sau trebuie cu data cand ma prezint?
Mai bine o faceti cu data cand o depuneti.
Mulțumesc pentru răspunsuri, dar daca o fac cu data de 30.07.2018 nu imi va afecta stimulentul(pe 30.07 fac 61 zile pana ce copilul va implini 2 ani).
După părerea mea nu cred ca ar trebui sa afecteze pentru ca eu am noul contract de pe 23.07
Deea8383, utilizator
Nu va afecteaza stimulentul de insertie.