Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat timp?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat timp?

Buna ziua! As dori sa-mi spuneti in cat timp trebuie sa ma prezint la firma asiguratoare dupa producerea unui accident usor ? Am primit asigurarea si intelegerea amiabila pe data de 14 octombrie(data producerii accidentului),nsa datorita unor probleme de sanatate nu am reusit sa ajung la firma asiguratoare. Am justificare cu CM din 22oct-31oct. cand efectiv am fost imobilizat la pat. Restul as putea proba cu zile de co. Multumesc!

EDIT: cred ca reiese din context ca nu am fost eu vinovatul!
ContSters106132, utilizator
Am reusit sa aflu raspunsul chiar de la firma asiguratoere: 30 de zile de la data producerii accidentului! poate v-a ajuta si altcuiva raspunsul.
ContSters106132, utilizator