avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cat timp?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cat timp?

Buna ziua! As dori sa-mi spuneti in cat timp trebuie sa ma prezint la firma asiguratoare dupa producerea unui accident usor ? Am primit asigurarea si intelegerea amiabila pe data de 14 octombrie(data producerii accidentului),nsa datorita unor probleme de sanatate nu am reusit sa ajung la firma asiguratoare. Am justificare cu CM din 22oct-31oct. cand efectiv am fost imobilizat la pat. Restul as putea proba cu zile de co. Multumesc!

EDIT: cred ca reiese din context ca nu am fost eu vinovatul!
Ultima modificare: Joi, 5 Noiembrie 2009
ContSters106132, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters106132 , utilizator 11:16, 6 Noiembrie 2009
Am reusit sa aflu raspunsul chiar de la firma asiguratoere: 30 de zile de la data producerii accidentului! poate v-a ajuta si altcuiva raspunsul.
Ultima modificare: Vineri, 6 Noiembrie 2009
ContSters106132, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar daune MARYUSS2007 MARYUSS2007 Buna ziua! In urma cu trei luni am fost implicat intr-un accident auto. Dupa producerea accidetului persoana vinovata mi-a dat asigurarea am deschis dosar la ... (vezi toată discuția)
Amiabila rca Mihaivl123 Mihaivl123 Am fost implicat dintr-un accident ușor, am fost lovit în partea dreaptă fata de un alt autoturism, s-a completat amiabilă, si s-a stabilit că eu sunt ... (vezi toată discuția)