Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cadastru gresit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cadastru gresit

Buna ziua, am sa incerc sa detaliez pe scurt problema descoperită, și în rezolvarea căreia să mă puteți ajuta.
Între cadastrul meu și cadastrul vecinului , din greșeală celui care a facut cadastru a rămas în teren liber , că și lățime 1.5 m , lungimea 20 m. Acest teren liber nu a existat niciodată , după cadastrul meu gardul îmi este mutat înspre casa , de aici rezultând terenul liber. Vecinul are cadastru făcut la limita celor 1.5 m înspre el, nu ne suprapunem cu punctele cadastrului. Pe alta latura cu același vecin mi-a fost adăugat în cadastru o lățime de 0.75 cm , lungime 22 ml . Teren pe care după gardul actual nu este normal sa il revendic Întrebarea mea pentru dumneavoastră ar fi , cui trebuie să mă adresez că să refacă cadastru .
Mihai Pery, utilizator
Cadastristului care a gresit