Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Indemnizatie detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Indemnizatie detasare

Buna ziua,
Puteti sa imi spuneti valoarea minima pentru indemnizatia de detasare, precum si modul de calcul?
Va multumesc!
Despre ce sector vorbiti ,privat sau bugetar ?
Sector privat, respectiv domeniul IT.
Se doreste detasarea in Emiratele Arabe Unite
Legea nu prevede niciun minim pentru sectorul privat ... cuantumul diurnei este stabilit in lege pentru cei din sectorul bugetar....... in general si cei din sectorul privat respecta prevederile HG 518/1995.

pentru E.A.U. - diurna este stabilita la 38 $/zi.

Va multumesc pentru ajutor! O seara frumoasa!