Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

recent am citit ca din 2017 iulie cei iesiti la pensie intre 2011-2016 pot depune cerere in vederea recalcularii pensiei atunci va intreb daca sotia mea nascuta la 13/01/1956 pensionata conform deciziei la 11/11/2014 pentru limita de virsta poate depune cerere in acest sens, avind 16.3 ani de grupa a 2.multumesc
Nu are dreptul la nicio recalculare.
A primit majorarea la deschiderea dreptutilor prin aplicarea art.100 din legea 263/2010.
O gasiti mentionata in decizie.