Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata indemnizației de concediu medical
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata indemnizației de concediu medical

Va prezint situația concretă si va rog să-mi inicati ce trebuie sa fac
Am contract de munca pe perioada determinata până la data de 7 august inclusiv
În dată de 16 iulie am fost operat de fractură la picior si am avut concediu medical până la data de 7 august , urmând a fi prelungit , dar nu-mi pot prelungi contractul de munca și să încep cu CM , deci nu mi se poate acorda concediu medical pentru că nu mai sunt angajat . Sunt imobilizat la pat cu piciorul în ghips si nu stiu cum se poate rezolva .
Alta întrebare : perioada de CM se consideră stagiu de cotizare la CAS ?
Multumesc
Remus47, utilizator