Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce pot sa fac daca m-am accidentat in timpul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce pot sa fac daca m-am accidentat in timpul concediului de crestere copil si sunt imobilizat la pat ?

Buna ziua, in urma cu 30 de zile am avut un accident si mi-am fracturat piciorul stang ,fiind operat , eu in momentul de fata nu pot sa am grija de fetita mea care are 7 luni deoarece sunt imobilizat la pat si nu am voie sa pun piciorul jos , recuperarea dupa aceasta fractura este de lunga durata si implica mai multe luni de incapabilitate, va rog frumos sa i-mi spuneti ce pot face tinand cont de faptul ca sunt in concediu crestere copil? Am dreptul la concediu medical sau alte drepturi ? Va multumesc anticipat.
Rha Doo, utilizator