Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Etilotest
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Etilotest

In cazul in care etilotestul arata 0.00, in sange mai exista alcool?
Va multumesc frumos pentru raspuns si timpul acordat.

latka a scris:

Vreti sa stiti daca in singe se poate depista alcool ? Da, intotdeauna, dar in cantitate foarte mica (este un proces fiziologic normal), daca nu ma insel 0,02- 0,03 g/l . Limita de raspundere penala este de 0,80 g/l.