avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declaratia unica cazul in care am distribuit dividende
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declaratia unica cazul in care am distribuit dividende

In cazul in care am distribuit dividende in val. de 50.000 lei in luna august, iar declaratia unica nu a fost depusa, pot sa o depun acum? Asociatul este si angajat al societatii.
Ultima modificare: Miercuri, 8 August 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:33, 8 August 2018
Da, o puteti depune acum caci e vorba doar de declararea acolo a platii cass la acest tip de venit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Distribuire si plata dividende. cateldestept cateldestept Distribuire si plata dividende: Pentru o societate cu asociat unic se hotaraste distribuirea sumei de 100.000 lei ce dividende, din profitul anului 2021. Ce ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica 2019 stela chelner stela chelner Buna ziua O persoana care a avut dividende distribuite in anul 2017, achitate in 2018(mai mult de 22800 lei), si care a declarat in anul 2018 in Declaratia ... (vezi toată discuția)
Dividende din venituri realizate in 2016 Jey82 Jey82 Buna ziua, in cazul in care in anul 2018 am distribuit dividende din venituri realizate in 2016 este nevoie de depunerea declaratiei unice si a platii ... (vezi toată discuția)