Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata salariu in functie de productie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata salariu in functie de productie

Buna seara
As dori si eu sa stiu daca se poate plati un slariu in functie de relizarile din productie, adica 75% si nu 100%, pentru un program de 8 ore/zi, 5 zile pe saptamana.
Eu personal nu lucrez in productie. Am un salariu fix, nu in functie de cate zile lucratoare sunt in luna.

Va multumesc,
Exista posibilitatea aceasta.

Formele de salarizare
[ link extern ]