avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plata salariu in functie de productie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plata salariu in functie de productie

Buna seara
As dori si eu sa stiu daca se poate plati un slariu in functie de relizarile din productie, adica 75% si nu 100%, pentru un program de 8 ore/zi, 5 zile pe saptamana.
Eu personal nu lucrez in productie. Am un salariu fix, nu in functie de cate zile lucratoare sunt in luna.

Va multumesc,
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:56, 14 August 2018
Exista posibilitatea aceasta.

Formele de salarizare
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pontaj ore suplimentare anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : un salariat are stipulat in cim 8 ore/zi cu 40 ore/sapatamana, dar el lucreaza si 2 sambete ... (vezi toată discuția)
Ore suplimentare coco99 coco99 lucrez in productie si momentan in schimburi 3 schimburi 8 ore de munca conducerea a venit cu dispozitia de a ne acorda pt orele suplimentare facute un spor ... (vezi toată discuția)
Program inegal si zile lucratoare intr-o luna afgncaap afgncaap Buna ziua, In compania pentru care lucrez, pana de curand, se adjusta valoarea orelor lucrate in fiecare luna ca sa ne poata fi platit un salariu fix. De ... (vezi toată discuția)