avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Decontarea serviciilor turistice
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Decontarea serviciilor turistice

Buna ziua. Sunt angajata a MAI, personal civil. Este normal ca noua sa nu ne deconteze serviciile turistice pentru weekend-uri, chiar daca acestea sunt in interiorul concediului de odihna? Din cate am citit eu in 80/2018, nu este specificat acest lucru, scrie doar "pe perioada CO".
Cei care au primit vouchere nominale le pot folosi si in weekend?

Alte discuții în legătură

Concediul de odihna ovidiudif ovidiudif Angajatii civili din M.A.I. beneficiaza de decontarea serviciilor turistice pe perioada concediului. conform Ordonantei 80/2018: \"(4) Prin excepție de la ... (vezi toată discuția)
Am efectuat co in perioada 11-14.02.2021. la data de 18.02.2021 ... maghy78 maghy78 Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de 18.02.2021 s-a publicat OUG 8/2021 cu privire la anularea voucherelor de vacanta. Avand in vedere ca am ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am fost in concediu in luna ianuarie 2021 si mi-au ... valyyc valyyc Bună ziua! Am fost in concediu in luna ianuarie 2021 si mi-au fost decontate serviciile turistice (voucher). Acum se anunță că vouchere pe anul acesta nu ... (vezi toată discuția)