Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de 18.02.2021 ...

Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de 18.02.2021 s-a publicat OUG 8/2021 cu privire la anularea voucherelor de vacanta. Avand in vedere ca am factura pentru prestari servicii turistice ( angajatii mapn nu primesc voucher, se deconteaza in baza facturii) cu data inaintea emiterii OUG pentru anularea decontarii voucherelor 2021 aceasta factura se mai poate deconta ?
maghy78, utilizator
În cazul personalului militar, polițiștilor, funcționarilor publici cu statut special din sistemul administrației penitenciare și personalului civil din instituțiile publice de apărare, ordine publică și securitate națională, decontarea sumelor reprezentând servicii turistice cuvenită în anul 2020 se poate efectua și pentru serviciile prestate în perioada 1 ianuarie-31 decembrie 2021 de orice structură de primire turistică aflată pe teritoriul României, în limita valorică a diferenței dintre limita valorică prevăzută pentru anul 2020 și cuantumul decontat efectiv personalului pentru serviciile prestate acestuia în perioada 1 ianuarie-31 decembrie 2020.
In descriere am specificat ca este vorba despre voucherele pentru anul 2021. Intre timp s-a lamurit situatia, si avand in vedere ca prestarea de servicii a fost inainte de publicarea OUG 8/2021 factura a fost aprobata spre decontare. Multumesc.
Postare inchisa.
maghy78, utilizator