avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de 18.02.2021 ...

Am efectuat CO in perioada 11-14.02.2021. La data de 18.02.2021 s-a publicat OUG 8/2021 cu privire la anularea voucherelor de vacanta. Avand in vedere ca am factura pentru prestari servicii turistice ( angajatii mapn nu primesc voucher, se deconteaza in baza facturii) cu data inaintea emiterii OUG pentru anularea decontarii voucherelor 2021 aceasta factura se mai poate deconta ?
Ultima modificare: Miercuri, 17 Martie 2021
maghy78, utilizator
Cel mai recent răspuns: maghy78 , utilizator 11:05, 18 Martie 2021
În cazul personalului militar, polițiștilor, funcționarilor publici cu statut special din sistemul administrației penitenciare și personalului civil din instituțiile publice de apărare, ordine publică și securitate națională, decontarea sumelor reprezentând servicii turistice cuvenită în anul 2020 se poate efectua și pentru serviciile prestate în perioada 1 ianuarie-31 decembrie 2021 de orice structură de primire turistică aflată pe teritoriul României, în limita valorică a diferenței dintre limita valorică prevăzută pentru anul 2020 și cuantumul decontat efectiv personalului pentru serviciile prestate acestuia în perioada 1 ianuarie-31 decembrie 2020.
In descriere am specificat ca este vorba despre voucherele pentru anul 2021. Intre timp s-a lamurit situatia, si avand in vedere ca prestarea de servicii a fost inainte de publicarea OUG 8/2021 factura a fost aprobata spre decontare. Multumesc.
Postare inchisa.
Ultima modificare: Joi, 18 Martie 2021
maghy78, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! am fost in concediu in luna ianuarie 2021 si mi-au ... valyyc valyyc Bună ziua! Am fost in concediu in luna ianuarie 2021 si mi-au fost decontate serviciile turistice (voucher). Acum se anunță că vouchere pe anul acesta nu ... (vezi toată discuția)
Se mai deconteaza serviciile de cazare, in valoare de 1450 lei, ... VivieneV VivieneV Se mai deconteaza serviciile de cazare, in valoare de 1450 lei, pentru politisti, incepand cu 01.11.2023? (vezi toată discuția)
Concediul de odihna ovidiudif ovidiudif Angajatii civili din M.A.I. beneficiaza de decontarea serviciilor turistice pe perioada concediului. conform Ordonantei 80/2018: \"(4) Prin excepție de la ... (vezi toată discuția)