Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Folie omologata certificat retinut
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Folie omologata certificat retinut

As vrea sa stiu ce pot face daca un politist mi-a retinut certificatul pentru ca aveam folie pe geamurile laterale spate ..folia este omolagata la rar cu timbre cu tot ..dar nu am putul prezenta certificatul ..si cand iam aratat dansului ca am timbrele in geam a zis ca alea nu conteaza ...asa ca am primit o amenda de 13 mil pentru folii si mi-a luat certificatul ..si eu am in amenda scris ca am folie si oe luneta .dar nu am ..si a doua zi iam aratat certificatul ai a zis ca si ce vreau sa imi faca ..il pot da in judecata pentru abuz de putere?
Nu aveti castig de cauza atat timp cat ;la momentul controlului nu ati putut prezenta document justificativ