avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Avocatul intimatei este fostul meu notar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Avocatul intimatei este fostul meu notar

Buna ziua tuturor!

Un caz ciudat, in care nu stiu ce sa fac si cum ar fi moral sa ma comport. Si de aia cer ajutorul comunitatii.
Fac plingere penala contra societii comerciale care imi lucreaza de 3 ani pamintul , fara contract si fara sa-mi dea un ban.
Plingerea se tot respinge si ajung la Camera de Consiliu, in fata unui judecator.
Unde am surpriza ca
1) avocatul intimatei este chiar fostul meu notar ( a facut matrapazlicuri cu terenuri, a pierdut dreptul de a fi notar, dar are totusi dreptul a fi avocat ).
2 ) Procurorul de caz este exact procurorul care a instrumentat dosarul.

Este normal asa ceva ?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 20:28, 14 August 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveti dreptul sa ridicati exceptii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

S-a schimbat procedura? Just-drept Just-drept Am facut plangere impotriva unei ord. de NUP data de Parchet, plangerea fiind depusa la instanta conf. art. 340 cpp. Am primit de curand o citatie prin care ... (vezi toată discuția)
Judecatorul de camera preliminara MariusDecebal MariusDecebal Judecatorul de camera preliminara in afara atribuţiilor pe care le exercită legat de legalitatea actelor si probelor are si atribuţii legate de verificarea ... (vezi toată discuția)
Lntrebare citare martori Agripina1 Agripina1 daca am facut plangere in instanta impotriva ordonantei procurorului /plangere de neurmarire /netrimitere in judecata art.340 ncpp vor fi citate si partile sau ... (vezi toată discuția)