Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate Casa de pariuri sportive
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate Casa de pariuri sportive

Buna ziua,
O societate B are incheiat un contract de participatiune cu o alta societate A , obiectul contractului fiind pariurile sportive.
Societatea B primeste in fiecare luna un decont de participatiune care contine :
- valoarea mizelor
- valoarea chelt logistice
- suma cuvenita de asociat.
Intrebarile sunt :
- ce monografie contabila se face in cazul de mai sus ?
- la veniturile obtinute se colecteaza TVA ?
- societatea plateste impozit pe profit sau pe microintreprindere ?
Va multumesc frumos
~ Conținut șters la cerere ~