avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 982 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Pot sa dau in judecata proprietarul site\'ului?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Pot sa dau in judecata proprietarul site'ului?

Buna ziua. Am si eu o intrebare , poate puteti sa ma ajutati cu un raspuns.. mi-am luat 2 perechi de adidasi puma vikky platform din locuri diferite, pt mine si inca o persoana. Doar ca una dintre ele este fake de pe site! Ce e de facut in cazul asta?
Cel mai recent răspuns: ElenaEliza3 , utilizator 10:42, 20 August 2018
Tot ce ramane de facut e sa fac retur, doar ca , daca fac asta e posibil ca eu sa nu fiu ultimul client pacalit si vreau sa se faca o dreptate si din cauza asta vreau sa va cer o parere..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am comandat o pereche de adidași de pe olx pentru care am plătit 1100 de lei, dar sunt fake. pot face plângere penală pentru înșelăciune? Dragos Ungureanu Dragos Ungureanu Acum 3 săptămâni am comandat o pereche de adidasii online de pe site ul olx in valoare de 1100 roni.Vanzatorul a garanta ca sunt autentici și ca mărimea ... (vezi toată discuția)
Daune morale si despagubiri materiale... xelybry xelybry deci pe scurt am urmatoarea problema: am plecat pe data de 19 Nov in China, cu compania FINNAIR... in acest moment sunt inca in China... problema cea mai mare ... (vezi toată discuția)
Daune morale si despagubiri materiale... xelybry xelybry deci pe scurt am urmatoarea problema: am plecat pe data de 19 Nov in China, cu compania FINNAIR... in acest moment sunt inca in China... problema cea mai mare ... (vezi toată discuția)