Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare de sanatate

Buna ziua, am primit astazi de la ANAF o depeşa prin care ma someaza sa platesc contributiile la sanatate in 2013. De cinci ani locuiesc un UK.. este datata 9.08.2018 si semnat azi de primire 20.08.2018. Ce sa fac deaorece nu vreau sa platesc pentru ceea ce nu beneficiez. Va multumesc
In 2013 ce statut ati avut ?
Emigrant in UK.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Si in tara ?
Este cumva un interogatoriu. Ce importanta are?.... Nu inteleg.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Are importanta,intrucat suntem nevoiti sa punem intrebari cand topicul nu ofera mai multe detalii ....daca vreti raspundeti , daca nu nu ...

p..s
statutul la care ma refeream este cel profesional - adica, daca ati realizat venituri sau nu, sub ce forma si unde - si nu la altul.
Cornel Vasile, Consilier juridic