avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... plata amenda
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

plata amenda

Buna ziua,
Unde se plateste o amenda judiciara aplicata in temeiul art.187 pct.2 lit.c cpc?
Amenda a fost aplicata institutiei publice din care face parte consilierul juridic care nu s-a prezentat la termen.

Alte discuții în legătură

Suspendare-perimare proces comercial Clara8 Clara8 Buna ziua, este vorba despre a actiune aflata pe rol la Tribunalul Bucuresti. Am facut o cerere bazata pe imbogatirea fara just temei. Cererea a fost respinsa ... (vezi toată discuția)
Mediator si avocat in aceeasi speta albastrelbyo albastrelbyo Buna ziua, domnul x in calitate de mediator a participat la o mediere,s-a semnat procesul verbal ca partile nu s-au inteles si problema respectiva se va ... (vezi toată discuția)
Ce se poate intampla daca nici la al doilea termen nu ma prezint? alinus21 alinus21 buna seara! As dori sa stiu ce se intampla daca nu pot ajunge la termen. Sunt petent. Mentionez ca este al doilea termen, nici la primul nu am putut sa ma ... (vezi toată discuția)