avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca nesemnat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca nesemnat

Buna ziua!

Lucrez de 3 luni pentru o anumita firma si inca nu am semnat contractul individual e munca, cu toate ca este posibil ca el sa fie inregistrat (nu sunt sigura de asta).
Are vre-o valoare acest contract daca nu este semnat de catre angajat, insa este "inregistrat"?
Cel mai recent răspuns: ElenaD1 , utilizator 15:29, 24 August 2018
Nu are nicio valoare dacă nu poarta semnătura ambelor părți.
Daca doresc sa demisionez, sunt obligata sa stau in preaviz sau din moment ce nu exista contract semnat de mine preavizul nu isi mai are rostul?
Puteți pleca oricând, întrucât raportul dvs de munca nu este valabil
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie fara preaviz s_simmona s_simmona buna ziua, Vreau sa imi dau demisia fara a sta 15 zile in preaviz. Angajatorul nu a respectat prevederile din contractul individual de munca, respectiv nu a ... (vezi toată discuția)
Demisie fara preaviz georgiana84 georgiana84 Buna ziua. Lucrez in cadrul unei firme de vreo 2 ani de zile. Din cauza ca patronul se poarta foarte urat cu mine as vrea sa imi dau demisia ,dar sa nu stau in ... (vezi toată discuția)
Intrebare demisie DrThrax2010 DrThrax2010 daca eu am semnat un act aditional de prelungire de 3 luni .. si nu am nici un act la mine .. pot sa plec fara preaviz ?? (vezi toată discuția)