Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca nesemnat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca nesemnat

Buna ziua!

Lucrez de 3 luni pentru o anumita firma si inca nu am semnat contractul individual e munca, cu toate ca este posibil ca el sa fie inregistrat (nu sunt sigura de asta).
Are vre-o valoare acest contract daca nu este semnat de catre angajat, insa este "inregistrat"?
Nu are nicio valoare dacă nu poarta semnătura ambelor părți.
Daca doresc sa demisionez, sunt obligata sa stau in preaviz sau din moment ce nu exista contract semnat de mine preavizul nu isi mai are rostul?
Puteți pleca oricând, întrucât raportul dvs de munca nu este valabil
Va multumesc!