Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare apartament diferit fata de releveu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare apartament diferit fata de releveu

Buna ziua,

In cautarea unui apartament, am gasit unul care se potriveste nevoilor mele. Apartamentul are in releveu un balcon cu acces pe o usa din sufragerie, precum si un geam din bucatarie. Proprietarul a modificat apartamentul, punand o usa in loc de geamul din bucatarie. Este posibil sa am probleme cu evaluatorul bancii, care sa refuze finantarea?

Va multumesc,
Andrei
Atat timp cat exista diferente intre real si scripte,riscati ca fondul de garantare sa respinga dosarul de creditare
Vanzatorul trebuie sa refaca cadastrul cobform situatiei reale. In plus ar trebui sa aiba autorizatie de construire ptr modificarea facutaavd in vedere ca s-a u facut lucrarile la structura de rezistenta.
Va multumesc pentru raspunsuri