Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viza flotant in regim de urgenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viza flotant in regim de urgenta

Buna ziua!
Se poate face viza de flotant in regim de urgenta?
Eu si prietenul meu urmeaza sa facem cununia civila in locul lui natal, unde nu mai are însă domiciliul si vrea sa isi faca viza de flotant pentru 3 luni, cu acest scop.
In cat timp se eliberează actul de identitate, daca il solicită de urgență?

Multumesc,
Sunati la autoritate si o sa va dea detalii.