avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viza flotant in regim de urgenta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viza flotant in regim de urgenta

Buna ziua!
Se poate face viza de flotant in regim de urgenta?
Eu si prietenul meu urmeaza sa facem cununia civila in locul lui natal, unde nu mai are însă domiciliul si vrea sa isi faca viza de flotant pentru 3 luni, cu acest scop.
In cat timp se eliberează actul de identitate, daca il solicită de urgență?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: Ionita Cristina Avocat , Avocat 22:31, 25 August 2018
Sunati la autoritate si o sa va dea detalii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare cazier lunajoy lunajoy nu sunt din bucuresti.exista posibiliatea sa-mi pot ridica de aici cazierul?mentionez ca mi-a expirat viza de flotant daca aceasta ar fi avut vreun rol ... (vezi toată discuția)
Cazierul se elibereaza doar unde ai domiciliul? sirena1 sirena1 Daca am buletin de Neamt ca flotantul pe adresa din Satu Mare e expirat trebuie sa merg in Neamt pentru cazier sau exista posibilitatea sa il pot elibera de ... (vezi toată discuția)
Acte carte de identitate angajat angajat O sa schimb in curand actul de identitate si am vazut care sunt actele necesare: * Cerere tip pentru eliberarea cartii de identitate * Actul de ... (vezi toată discuția)