Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulament intern in Limba engleza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulament intern in Limba engleza

Buna Ziua.
Lucrez intr-o multinationala.In camera unde ne desfasuram activitatea muncii regulamentul de ordine interioara este afisat in limba engleza fara sa aiba o traducere in limba romana.
Pot dispozitiile din acesta sa produca vreun efect juridic ?

Multumesc
Vi s-a adus la cunoștință acel Regulament ?
Cand m-am angajat ROI-ul era altfel . Ulterior,acum 3 luni s-a schimbat si lumea a fost instiintata prin e-mail.
ROI-ul e afisat in camera unde ne desfasuram activitatea.
Poate avea valoare juridica daca este in engleza?
Multumesc
MihalacheF, utilizator
Legea nu prevede o astfel de situație.