avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 655 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Regulament intern in Limba engleza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Regulament intern in Limba engleza

Buna Ziua.
Lucrez intr-o multinationala.In camera unde ne desfasuram activitatea muncii regulamentul de ordine interioara este afisat in limba engleza fara sa aiba o traducere in limba romana.
Pot dispozitiile din acesta sa produca vreun efect juridic ?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:39, 26 August 2018
Vi s-a adus la cunoștință acel Regulament ?
Cand m-am angajat ROI-ul era altfel . Ulterior,acum 3 luni s-a schimbat si lumea a fost instiintata prin e-mail.
ROI-ul e afisat in camera unde ne desfasuram activitatea.
Poate avea valoare juridica daca este in engleza?
Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 25 August 2018
MihalacheF, utilizator
Legea nu prevede o astfel de situație.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Roi- obligativitate si aducere la cunostina Andreea.B Andreea.B Buna ziua, Probabil ca s-a mai discutat acest subiect dar vreau sa fiu sigura. 1. Cand este obligatorie existenta ROI-ului? 2. Cum este adus la ... (vezi toată discuția)
Temei de drept sanctiune disciplinara costel58 costel58 Pot fi folosite ca temei de drept pentru sanctiuni disciplinare(inclusiv suspendare pe perioada cercetarii disciplinare) doar articole din Regulamentul de ... (vezi toată discuția)
Regulament ordine interioara monik monik buna ziua! am si eu 2 intrebari legate de regulamentul de ordine interiaora al unei SC: 1. pentru aducerea la cunostinta salariatilor, este nevoie ca fiecare ... (vezi toată discuția)