Forum AvocatNet Italia Carti de identitate, acte de stare ... Procura
Discuție deschisă în Carti de identitate, acte de stare civila, pasapoarte, vize

Procura

Buna ziua ! Va rog sa mi Spune-ți in cazul in care am o procura făcută in Germania la un notar de la fostul soț ,pt scoaterea minorului din țara și ai face pașaport neavand apostila ... poate merge fratele meu care locuiește in Germania a obține apostila și unde anume ??? pt ca fostul sot este de negăsit ... multumesc !
Dura Ana, utilizator
Buna ziua,
Fratele sa ceara informatii la Ambasada sau Consulatul Romaniei din Germania.

Din ceea ce am inteles este procura facuta in Germani de fostul sot prin care isi da acordul ca minorul sa iasa din Romania.