Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Agentie de Turism Online
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Agentie de Turism Online

Buna ziua,

As dori sa infiintez o Agentie de Turism Online. Avand in vedere acest aspect, care are fi codul CAEN principal si care sunt cele recomandate ca si secundare? Pe de cealalta parte, pentru agentie de turism ONLINE conform legii, am nevoie sa fac dovada spatiu sediu social cu anumite conditii speciale( eg. parter, m patrati etc) ?

Va Multumesc
Va trebui sa indepliniti toate conditiile cerute de lege, chiar daca apreciati ca sunteti agentie de turism ”online”. Practic, toate agentiile detailiste, care nu sunt turoperatori, fac rezervari online. Practic dumneavoastra apareti ca un intermediar intre turoperator si client.
Buna ziua si va multumesc pentru raspuns.

Mai concret in acest caz : care are fi codul CAEN principal si care sunt cele recomandate ca si secundare? Pe de cealalta parte, pentru agentie de turism online conform legii, am nevoie sa fac dovada spatiu sediu social cu anumite conditii speciale( eg. parter, m patrati etc) ?