avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... program de lucru efectiv
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

program de lucru efectiv

am program de 12 ore dar sunt pontat efectiv 11 ore , sub pretextul ca am pauze in timpul zilei . Este angajatorul obligat sa tina evidebnta efectiva a acestor pauze sau sa ni le comunice inainte de tura ?Astfel incat in timpul l;or sa nu muncim si sa ne recuperam
Ultima modificare: Luni, 27 August 2018
octav1ostef, utilizator
Cel mai recent răspuns: octav1ostef , utilizator 13:03, 28 August 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In c.i.m. cum este prevazuta durata timpului de munca si repartizarea acestuia?
la limita prevazuta de lege 40 h/ saptamana dar exista si posibilitatea unui program individualizat
Eu m-am referit la repartizare ... aveti ceva de genul 8 ore/zi, inegal , cu pauza de masa de 1 ora/zi.
da , dar 15 minute pauza prevazuta in CCM si pontata( in timpul programului de lucru)
si scuze : lucru la tura . Tura are 12 h si sunt potat 11 ore , o ora fiind trecute ca pauze ,dar fara evidenta a acestora undeva

Alte discuții în legătură

Pauze in timpul serviciului Cislariu_Gica Cislariu_Gica Buna ziua. In cadrul unei societati programul de lucru incepe la ora 07 si se termina la ora 18, in total insemnand 11 h de lucru. La amiaza au o ora pauza de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. În cadrul unei firme cu activitate principală 5610-restaurante, ... ani_burian ani_burian Buna ziua. În cadrul unei firme cu activitate principală 5610-Restaurante, se lucrează de Luni-Duminică, programul de lucru este între orele ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. in cadrul unei societatii, este prevazut in contractul ... ani_burian ani_burian Buna ziua. In cadrul unei societatii, este prevazut in Contractul individual de munca al salariatului, la durata timpului de munca si repartizarea acestuia ... (vezi toată discuția)