Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cumparare masina din UE. La ce acte trebuie sa fiu ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cumparare masina din UE. La ce acte trebuie sa fiu atent.

Buna ziua, doresc sa cumpar o masina adusa din Finlanda dar nu stiu ce acte trebuie sa urmaresc. Stiti carei institutii trebuie sa ma adresez?
Difera de la tara la tara si orice talon sau document te pune in imposibilitatea de a putea inmatricula auto...Cred daca nu gresesc ca cei de la RAR te-ar putea lamurii exact...
Chiar in viitorul apropiat de pregateste o verificare online a RAR, la care poti afla si date despre auto..(km reali ,revizii, accidente,etc)
DenisRif, utilizator