Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte aditionale la CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte aditionale la CIM

Buna ziua,

Am descoperit la noul loc de munca o greseala legata de numarul actelor aditionale la contractul individual de munca, uneori sunt dublate, deci nu sunt cronologice.
In acest caz pot modifica cu taietura si stampila si sa le dau numarul corect? Pentru a nu mai fi nevoie sa le refac.
Ma gandesc sa le dau numerele corecte sa nu fie probleme la un control ITM sau daca cumva actul e lovit de nulitate in instanta datorita acestui fapt.
Multumesc.
Nu este nevoie sa faceți așa ceva.... ITM-ul nu va poate sanctiona pentru așa ceva.
Si atunci le las asa si continui de la ultimul numar?
Le lăsați așa și continuați de la ultimul număr
Indicat este sa mergeti in continuare.Dar este bine sa verificati daca actele aditionale dublate sunt toate de anul acesta sau si din anii precedenti, Pentru ca la fiecare inceput de an puteti sa o luati de la capat cu numerotarea.
Nu vad ce relevanta ar fi daca exista numere dublate ....
Cornel Vasile, Consilier juridic