Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Necesita sau nu aviz ISU
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Necesita sau nu aviz ISU

Pentru o clădire de locuințe cu 4 nivele este necesar obținerea avizului ISU pentru amenajare pod rezultat din construcția cladirii in condițiile in care HG 571/2016 reglementează ca este obligatoriu pentru clădiri cu MAI MULT de 4 nivele la care se amenajează mansarda? Ce înseamnă mai mult de 4 nivele?
Nu m-ați lămurit deloc! Eu doream sa ma ajutați sa înțeleg care e situația juridică a acestei spete! Sa pricep cum funcționează și se aplica legislația in vigoare , respectiv HG 571/2006! Ca doar pe legi vorbim nu pe altceva....