Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... buna ziua
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

buna ziua

Am si eu o mica nelamurire mia venit comunicare de hotarare acasa cu termen de apel in 30 hotararea este in favoarea lor eu am pkerdut cazu dar am permisu si acum are ceva daca nu merg cu hotarea so legalizez si sa prezint permisu pentru ca eu trebuke sa plec din tara
Daca nu predati permisul se va prelungi perioada de suspendare cu 30 zile iar daca veti fi surprins in trafic se va intocmi dosar penal pentru circulatia pe drumurile publice avand dreptul de conducere suspendat.
da dar mie mia dat termen de apel in 30 de zile si ele au trecut insa hotararea finala nu mia venit acasa trebuie sa ajung eu la targujiu sa platesc taxa de timbru de 5 lei si so legalizez pana atunci eu am permisu si acum in buzunar