Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare Hotarare penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare Hotarare penala

Bună ziua,azi am primit o comunicare hotărâre penala, sunt aproape 30 de zile de cand am fost la tribunal sa fie oare decizia definitivă?
Ca nu scrie nicăieri .Multumesc mult pentru răspuns.
Daca faceti referire la hotararea instantei de fond aceasta ramane definitiva la data expirării termenului de apel.
Bună ziua ,deci sa inteleg ca ma pot duce cu ea sa imi ridic permisul de la politie? Sau trebuie sa ma duc la judecatorie după alta hartie?Multumesc
tiramysu80, utilizator
Pentru ce ati fost cercetat? Care a fost solutia instantei?
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Bună ziua am fost cercetat pentru conducere sub influența alcoolului si am primit 1 an închisoare Dar am primit 2 ani sub supraveghere si mi-ati spus ca imi păstrez permisul dacă e definitivă , a ramas definitivă pe data de 27.03.2018 interebarea mea este ce hartie imi trebuie să mă duc sa imi ridic permisul de la politie? Multumesc frumos pentru raspuns
Supendare sub supraveghere sau amanarea aplicarii pedepsei?