Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... As dori sa mi raspunde ti la o intrebare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

As dori sa mi raspunde ti la o intrebare

Am fost in concediu de risc maternal...am fost si in cel de 42zile de lahuzie si acum am intrat in cel de 120 de zile...dupa ce le termin pot baga dosaru de crestere copil? Adica indemnizatie si dupa cat timp? Multumesc
In care concediu ati mai intrat acum ??
Nu stiu exact cum se numeste.am fost in risc maternal pana sa nasc 126zile...cand am nascut am intrat in cele 42zile de lehuzie si acum in 120zile dar nu stiu cum se numeste

Cornel Vasile a scris:

In care concediu ati mai intrat acum ??

Care concediu de 120 de zile ? Aceasta este durata maxima a concediului de risc maternal? Ati intrat din nou in acest concediu dupa postnatal?
Zic ca acum am intrat in concediu de maternitate...dupa pot baga actele pentru indemnizatie?
După terminarea concediului de maternitate, puteti depune actele pentru inemnizatia CCC.