Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Înființare PFA sau SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Înființare PFA sau SRL

Eu și prietena mea dorim sa deschidem un salon manichiura și make up.
Eu voi fi pe partea de manichiura și ea pe make up. Cum este mai convenabil PFa sau SRL. Suntem la început de drum și nu avem nicio informație.

george-neagu, moderator
Parerea mea este ca mai bine un S.R.L.....

Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţii în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]

Vedeti si aceste link-uri
[ link extern ] /

ORDIN nr. 1.136 din 27 iunie 2007privind aprobarea Normelor de igienă pentru cabinetele de înfrumusețare corporală
[ link extern ]
Sediul social al firmei SRL o sa-l aveti la domiciliul din buletin al unuia dintre asociati iar punctul de lucru acolo unde va veti desfasura activitatea. Tot la punctul de lucru veti avea nevoie si de fiscalizarea casei de marcat.